KenYap Dergisi Sayı 1

Kenyap Dergimizin 1. Sayısı Haziran 2021 de yayınlanmıştır. 1. Sayıda Atölyemizin kuruluş ve açılışına yer verilmiştir. Atölyede bulunan istasyonların tanıtımı yapılmıştır. Atölyede yapılan Eğitici Eğitimlerinden bahsedilmiştir. Öğrencilerin Kaleminden diye olan bölümümüzde atölyede derslere katılan öğrencilerin atölyedeki derslerle ilgili olan duygu ve düşüncelerinden oluşan yazı ve şiirler de yayınlanmıştır.

 

KenYap Dergisi Sayı 2

Kenyap Dergimizin 2. Sayısı Kasım 2021 de  yayınlanmıştır. 2. Sayıda atölyede derslere katılan öğrenci etkinliklerine yer verilmiştir. Ayrıca dergide öğrencilerin aileleri ile birlikte yapabilecekleri çeşitli oyun, program ve stem etkinlikleri paylaşılmıştır. Bölümlere kare kod eklenerek, buradan öğrencilerin yaptıkları etkinliklere bakabilmeleri mümkün olmaktadır. Dergimizde bunlara ek olarak Kitaplık ve Sanat Köşesi bölümümüz de vardır.

 KenYap Dergisi Sayı 3

KENYAP dergimizin üçüncü sayısı olan Haziran 2022 de yayınlanmıştır.  Derginin içeriğinde Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesinin 1. Dönem Sonu Ödül Töreni, Uluslararası Kendin Yap Atölyeleri Sempozyumu, 4 Bin Yıllık Türk Zekâ ve Strateji Oyunu olan Mangalanın Tanıtımı, Reversi Oyunu, Çocuklar İçin Kodlama Araçları Labirent, Ardunio Lazer Güvenlik, Algoritmik Bulmaca gibi alanlarda bilgiler yer almaktadır. Zaferin 100. Yıl kapsamında Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyesi öğrencileri ile Afyonkarahisar Milletvekili, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Sayın Veysel EROĞLU ile röportaj yapılmıştır.

KenYap Dergisi Sayı 4

Kenyap Dergimizin 4. Sayısı Ocak 2023 de  yayınlanmıştır. Bu dergimizde “Eğitimde İnovasyon” konusuna yer verilmiştir. Dergimizde atölyemizdeki inovatif çalışmalara ve öğrencilerimizin yapabileceği çeşitli uygulamalara yer verilmiştir. Dergimizin içeriğinde; Kendin Yap Atölyeleri Festivali, Park Afyon’daki atölye etkinliğimiz, ayın kitap önerisi, biliyor muydunuz köşesi, yenilikçi zeka oyunu, 3D tasarımın öğrenmeye etkisi, eğitimde yeni bir yaklaşım: inovasyon, bilgisayarsız kodlama nedir?, oyun oynayarak kodlama öğren, lego innovation, ahşap ve matematik, Afyon Kendin Yap Mobil Atölyesi Afyon’da köy ve kasabaları geziyor, Afyon Kendin Yap Atölyesi Samsun’da başlıklarına yer verilmiştir.

KenYap Dergisi Sayı 5

Kenyap Dergimizin 5. Sayısı Haziran 2023’de  hazırlanmıştır. Dergimizin bu sayısında Kendin Yap Kültürü’nün eğitime katkısı ve çocukların güçlü geleceği konusuna yer verilmiştir. Dergimizde öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla atölyemizde yapılan faaliyetler paylaşılmıştır. Dergimizin içerisinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kendin Yap Atölyeleri Uluslararası Sempozyumu, Kendin Yap Atölyesi tarafından düzenlenen dönem sonu belge töreni, Afyon Kendin Yap Atölyesi Blok Tabanlı Kodlama Yarışması Finali, ayın kitap önerisi, Labirent Bulmaca, Kendin Yap Gezelim Görelim, Sürdürülebilir Yaşam, Eğitimde web araçlarını nasıl kullanmalıyım?,