Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Zafer Kalkınma Ajansı ve İstanbul Gelişim Üniversitesi iş birliğiyle 7-8-9 Mart 2022 tarihlerinde yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. Sempozyumda sunulan bildiriler; Eğitimde iyi uygulamalar- Teknoloji, Tasarım ve beceri atölyeleri örnek uygulamalar- Proje uygulamaları (eTwinning Projeleri)- Sosyal Uygulamalı Bilimler olmak üzere 4 ana başlıkta toplanmıştır. Sempozyuma yurt içinden 135 öğretmen bildiri sunmak/dinlemek için katılmış ve yurt dışından da 8 konuşmacı çevrimiçi olarak iştirak etmiştir. Uluslararası Kendin Yap Atölyeleri Sempozyumuna Milletvekilimiz Veysel EROĞLU, Vali Yardımcımız Dr. Mehmet Boztepe, Millî Eğitim Bakanlığı İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ katılarak açılış konuşmalarını yaptılar. Kendin Yap Afyonkarahisar Atölyeleri Koordinatörü Nursefa KESKİN de sempozyumun amacının eğitimdeki iyi örnekleri paylaşmak ve bu örneklerin yaygınlaştırılmasını sağlamak olduğunu belirterek verimli bir bilgi şöleni geçirdiklerini ifade etti. Atölye çalışmalarının yaygınlaştırılması, öğretmenlerin ve akademisyenlerin bilgi ve deneyimlerinin paydaşlara aktarılması bu kapsamda eğitimdeki iyi uygulamalar; teknoloji, tasarım ve beceri atölyelerindeki örnek çalışmalar ve proje uygulamalarının (eTwinning Projeleri) sempozyumda bildiri olarak sunum yapmalarının amaçlandığını paylaştı. 1. Günün sonunda toplam 24 bildiri sunumu yüz yüze tamamlanmıştır.
2. gün 32 bildirinin sunumu yüz yüze olarak gerçekleştirilmiştir. Bildiri sunumları tamamlandıktan sonra Nursefa KESKİN’in moderatörlüğünde “Teknoloji ve Teknolojinin Eğitimdeki Etkisi” konulu panel düzenlendi. Panele SANLAB Kurucu Ortak Salih KÜKREK, Milli Eğitim Bakanlığı YEĞİTEK UDS temsilcisi Dr. Hülya BAL (PhD), İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Selim AYKAÇ (PhDc) panelist olarak katıldılar ve katılımcıların menti uygulaması üzerinden yönelttikleri soruları yanıtladılar.
UKYAS 2022’nin 3. günü Hindistan’dan katılan Prof. Dr. Karanam PUSHPANADHAM’un online bildiri sunumuyla başladı. “Eğitimde Yapay Zekâ” üzerine sunum yapan Karanam’ın ardından diğer katılımcıların çevrimiçi sunumları ile sempozyum tamamlandı. Çevrimiçi bildiri sunumlarının ardından sempozyum kapanış programı İstanbul Gelişim Üniversitesinden Dr. Ertan GÜNDÜZ ve İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN tarafından gerçekleştirildi. Kapanış programının ardından sempozyuma katılan katılımcılar eşliğinde Frig Vadisine gezi düzenlendi ve UKYAS 2022 programı sonlandırıldı.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Adres: Kasımpaşa Mahallesi Gazlıgöl Caddesi No:109 Afyonkarahisar

Tel: (0272) 213 07 39